14 Kasım 2022

Neler Yaptık?

Öğrencilerle İftar Yemeği

  

2017-2018 eğitim hayatının son bulmasından önce düzenlediğimiz iftar organizasyonuna katilimlarindan dolayı saygıdeğer üyelerimiz ve öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Bizler kocaman bir aileyiz ve bu ailenin büyümesi için elimizden gelenin en iyisini yapmak için çalışmaktayız. Kalbinize “İnanın” , iyiliğe”İnanın” ve sevgiyle kalın…

Okullara Kitap Desteği

  

Köy okullarında eğitim gören ilköğretim öğrencileri için toplamda 2 bine yakın öykü kitabını sınıf ve içeriğine göre kolilere yerleştirdik. Sırada bu güzel kitapların çocuklara ulaşmasını beklemek ve onların sevincine ortak olmak kaldı.

Kitap Destekleri (Soru Bankası)

   

 

 

 

 

 

 

EĞİNDER olarak Şanlıurfa, Van , Şırnak ve rizede bulunan köy okullarına eğitimlerine katkı olarak sıfır soru bankaları gönderdik. Her bir öğrencimize sıfır ve tertemiz olarak Matematik, Türkçe , İngilizce ve Fen bilimlerine destek amaçlı soru bankalarımız netlerle doldurulmayı bekliyor. Kendi hayatlarını kendileri kuracak olan bu küçücük arkadaşlarımıza, bol bol netler diliyor ve her zaman yanlarında olduğumuzu hatırlatıyoruz.

Teşekkürler

  

Kurucu Genel Başkanımız Mehircan İNAN Şırnak , Rize , Şanlıurfa ve Van’a yapılan soru bankası yardımı kapsamında derneğimize soru kaynağı desteği sağlayan Kurmay Yayın Evi yetkililerine teşekkür etti.

Öğrencilerle Kahvaltı Etkinliği

  

2019-2020 Güz Döneminde Eğitime İnananlar Derneği olarak dönem açılışı için kahvaltı sofrasında buluştuk. Güzel sohbetler eşliğinde, güzel bir gündü. Kahvaltıya katılan canım üyelerimiz ve öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Susam Simit Restoran’a Teşekkür ve Akşam Yemeği Etkinliği

  

EGİNDER’in ilk gününden beri hem maddi hem manevi yanımızda olan ve 42 öğrencinin eğitimine destek veren Susam Restaurant’ın sahibi, çok değerli abim @midilicosman’e sonsuz desteklerinden dolayı yönetim kurulumuz ve öğrenci arkadaşlarımızla beraber teşekkür ettik. Öğrencisi, yönetim kurulu ve üyeleri ile biz koskocaman bir aileyiz…

Ziyafet Döner ve Chiken Run Restorantlarına Teşekkürler

  

Türkiye’de ilk kez kullanılan ve sadece Eğitime İnananlar Derneği ( EĞİNDER ) bursiyelerinin yararlanabildiği “Yemek Kartları” burs sistemine destek olan restoranlarımıza teşekkürlerimizi sunduk. Fikri tarafımıza ait olan “Yemek Kartı Bursu” alan öğrencilerimiz, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yemekhanesinin kapalı olduğu günlerde çeşitli restoranlarda günlük 35 TL’ye kadar yemeklerini ücretsiz olarak yiyebilmektedir. Bu sayede hafta içi her gün 2 öğün yemekhane bursu alan öğrencilerimiz, hafta sonu da mağdur olmuyor ve eğitim öğretim hayatlarını daha sorunsuz şekilde devam ettirebiliyorlar.

Destekler

 

 

 

 

 

 

 

EĞİNDER olarak Ankara’da maddi durumu yerinde olmayan,  ciddi anlamda görme problemi yaşayan  ve bu yüzden de gözlük kullanması gereken küçük kardeşimize gözlük hediye ettik.  Hediyemizi Genel Başkanımız Mehircan İNAN, Başkan yardımcımız Tuğçe ÖZÇELİK ve saymanımız Derya ÖZVEREN aile ve küçük kardeşimize taktim ettiler. Güzel kardeşimiz artık Dünyaya daha rahat bakabiliyor.